Conference League: Anderlecht – West Ham, duelul serii! Programul complet

Grupele Conference League 2022-2023 programeaza, joi (6 octombrie), meciurile rundei a 3-a, iar capul de afis al serii este Anderlecht – West Ham, din cadrul Grupei B.

Anderlecht este cotata cu 3.15 sa castige duelul, la Unibet, West Ham beneficiaza de cota 2.35, in vreme ce un meci cu peste 2 goluri este cotata cu 1.81.

Trupa pregatita de Felice Mazzu a debutat in grupele Conference League cu un succes pe teren propriu, 1-0 cu Silkeborg, iar în runda precedentă, a remizat 0-0, la Bucuresti, cu FCSB, si ocupă locul secund în Grupa B cu 4 puncte.

Daca in Europa sta bine, in campionatul belgian trupa de pe Lotto Park se zbate la mijlocul clasamentului, locul 10, cu 13 puncte in 10 etape, avand un succes si o remiza in ultime 5 etape.

De partea cealalta, West Ham pare sa nu aiba nicio problema in aceasta faza a grupelor, avand doua succese in cele doua runde, 2-1 cu FCSB si 3-2 cu Silkeborg, in Danemarca, si este lidera grupei cu 6 puncte.

In schimb, trupa lui David Moyes nu sta bine in actualul sezon intern, unde ocpua locul al 15-lea in Premier League, dupa 8 etape, cu doar 7 puncte.

Anderlecht si West Ham United nu s-au intalnit niciodata pana in prezent. Aceasta va fi prima confruntare directa dintre cele doua formatii, urmand ca cea de-a doua, tot din faza grupelor, sa aiba loc in runda urmatoare (13 noiembrie).

Echipe probabile:

Anderlecht: Van Crombrugge – Delcroix, Hoedt, Debast – Amuzu, Arnstatd, Diawara, Ashimeru, Murillo – Silva, Verschaeren

West Ham: Areola – Johnson, Ogbomma, Dawson, Coufal – Emerson, Downes, Lanzini – Benrahma, Antonio, Bowen

Programul zilei

Grupa A

RFS – Basaksehir, ora 22:00

Hearts – Fiorentina, ora 22:00

Clasament: 1. Basaksehir 6 pct, 2. Hearts 3 pct, 3. RFS 1 pct, 4. Fiorentina 1 pct.

Grupa B

Anderlecht – West Ham, ora 19.45

Silkeborg – FCSB, ora 19.45

Clasament: 1. West Ham 6 pct, 2. Anderlecht 4 pct, 3. FCSB 1 pct, 4. Silkeborg 0 pct.

Grupa C

Lech – Hapoel Beer Sheva, ora 19.45

Villarreal – Austria Viena, ora 22:00

Clasament: 1. Villarreal 6 pct, 2. Lech 3 pct, 3. Beer Sheva 1 pct, 4. Austria Viena 1 pct

Grupa D

Slovacko – Nice, ora 19:45

Köln – Partizan, ora 22:00

Clasament: 1. Köln 4 pct, 2. Partizan 2 pct, 3. Nice 2 pct, 4. Slovacko 1 pct.

Grupa E

Dnipro – Vaduz, ora 19.45

Alkmaar – Apollon, ora 22:00

Clasament: 1. Alkmaar 6 pct, 2. Dnipro 3 pct, 3. Apollon 1 pct, 4. Vaduz 1 pct.

Grupa F

Molde – Shamrock Rovers, ora 19.45

Gent – Djurgarden, ora 22:00

Clasament: 1. Gent 4 pct, 2. Djurgarden 4 pct, 3. Molde 1 pct, 4. Shamrock Rovers 1 pct.

Grupa G

Sivasspor – FC Ballkani, ora 19.45

Slavia Praga – CFR Cluj, ora 22:00

Clasament: 1. Slavia Praga 4 pct, 2. Sivasspor 4 pct, 3. Ballkani 1 pct, 4. CFR Cluj 1 pct.

Grupa H

Pyunik – Zalgiris, ora 19.45

FC Basel – Slovan Bratislava, ora 22:00

Clasament: 1. Basel 6 pct, 2. Pyunik 3 pct, 3. Zalgiris 1 pct, 4. Slovan Bratislava 1 pct

Web design © 2024 Știrea ta